Meie kooli 1. – 4. klass külastas Järva – Jaani Kultuurimajas Viljandi Laste-ja Noorteteater REKY etendust “Pipi Pikksukk”. Kultuurimaja oli pilgeni lasteaia ja kooliealisi lapsi täis. Leidsime endale kohad tagumistes ridades ja etendus võis alata.
Kes siis ei tunneks rootsi kirjaniku Astrid Lindgreni poolt välja mõeldud legendaarset tegelaskuju? Pipi maailm on ju veidi teise nurga alt kui meie oleme harjunud nägema ja pannud imestama nii meie õpilaste vanemaid kui ka vanavanemaid. Kindlasti rääkis lugu ka laste sõprusest, kodu armastusest ning sellest, et kõike ei saa ega tohi alati ühtemoodi võtta.
Vahvas võtmes välja mõeldud lavastus haaras lapsed kaasa elama ja kaasa mõtlema. Saime päris suure teatri ühiskülastuse kogemuse, sest niipalju lapsi näeb Järvamaal koos harva.
Keda huvitab REKY mängukava, siis uurigu lehekülge: https://www.reky.ee/?page_id=94
Selgub, et tegu on ühe väga tegusa teatriga, kelle erinevaid etendusi tasub kohe kindlasti veel külastada lausa oma peredega.

Õpetaja Made