Roosna-Alliku Põhikool osaleb Euroopa Liidu poolt rahaliselt toetatavas üleeuroopalises koolikavas ning selle raames tegid 2. klassi õpilased tervislikke võileivakatteid köögi- ja puuviljadest ning piimatoodetest. Õpilased olid kodudes otsinud retsepte, milliseid võileivakatteid võiks valmistada. Täna hommikul toimus ühine poeskäik, kus valiti välja vajalikud toiduained.

Võimalusel valiti eestimaised tooted, kuid pidime lisama ka välismaiseid, sest sidrunit ja avokaadot ei ole eestimaist. Valiti ka leiva- ja saiatooteid, millega leivamäärdeid pärast süüa. Kauba eest maksid õpilased oma klassi rahaga, mis oli teenitud hoovifestivalil ja jõululaadal.
Kooli õppeköögis valmisid erinevad määrded, mille tegemiseks kasutasime PRIA projektiga saadud köögitehnikat. Selgus, et isetehtud tervislikud söögid on maitsvad ja uus köögitehnika teeb toiduvalmistamise lihtsaks ja huvitavaks.
Köögitund möödus väga-väga ruttu. Pidime veidi kiirustama, et õpilased jõuaksid huviringidesse ja koolibussi peale.2. klassi klassijuhataja Jaanika Alliksoo