Meie kool osaleb Tallinna Moon Rotary klubi Vahetund.ee heategevusprojektis, mis toob vanad head mängud, kummikeksu ja footbagi, tagasi koolidesse.

Klubi toob põhjendused ja pakub probleemile lahenduse: “Pingeliste koolitundide vahel on oluline, et lapse aju saaks puhkust, et ka järgmises tunnis maksimaalselt kaasa teha. Ajutegevusele on väga oluline, et lapsed vahetunnis liiguksid ja mängiksid – nii hakkab veri paremini ringi käima ning viib ajju rohkem hapnikku. Seeläbi paranevad lapse keskendumisvõime ja produktiivsus, areneb loominguline mõtlemine. Lisaks suurendab liikumine endorfiinide vallandumist kehas, mis omakorda tekitab õnne- ja turvatunnet. Pärast 45-minutilist tundi on liikumine lausa vajalik.

Koolidesse tuuakse vanad head mängud, mis ei hõlma endas jooksmist, kuid on liikuvad ja omavahelist suhtlust vajavad – kummikeks ja footbag. Kooli koridoride aknalaudadele pannakse vaba aja sisustamiseks keksukummid ja footbagid. Spetsiaalsed projektipõhised värvika kujundusega kastid sisaldavad lisaks keksukummidele ja footbagidele ka mõlema mängu juhendeid ja õpetusi.” https://vahetund.ee/projekti-lugu/

Kooli infoekraanil on nähtav ka õppevideo, kuidas footbagiga trikke tegema õppida. Võtab veidi aega, et uusi tegevusi vahetunnis juurutada ja palle sihipäraselt kasutama õppida, kuid oleme lootusrikkad. Täname Tallinna Moon Rotary klubi hea mõtte ja vahendite eest ning ka õpetaja Tiina Kõivu keksukummide eest!